Vydejme spolu Překvápka a banality Zory Šimůnkové

Jedním z rukopisů, které jsme v CrowdPressu představili, je soubor povídek důležité ženy literárního světa a naší dobré známé Zory Šimůnkové Překvápka a banality. Zora nás opustila v dubnu 2021. Chtěli bychom, aby i tyto její povídky plné vtipu a nadhledu vyšly.

Zora Šimůnková, foto Petr Izák František Nejedlý

Vybráno 24.830 Kč z 60.000 Kč


Podpoř Překvápka a banality:

Knížka Překvápka a banality

Není koupě jako koupě –⁠ díky téhle Překvápka vydáme a Tvé jméno může být v listině nakladatelů na konci knihy. Doprava v ceně.

3x Překvápka

Překvápka a banality pro pár přátel a jedny pro sebe 🙂

Tři naše knížky v tašce

Překvápka a banality, Divná knížka (fantasy) a Tam nahoře ovce nejsou (sci-fi) v plátěnce komunitního nakladatelství

Desatero Překvápek

Deset knížek na dárky nebo prodej a Vaše jméno v lisitně hlavních nakladatelů na konci knihy.

Sbírka probíhá formou příspěvků na transparentní účet našeho zapsaného spolku. Knížka vyjde na jaře 2022.

Kdo je Zorka?

Zora Šimůnková (1965-2021) se nám zapsala do paměti pořádáním stovek literárních pásem Večer přiměřených depresí, festivalů Den poezie a Literární Vysočina. Od roku 2003 se věnovala povídkové tvorbě. Zorka je autorkou knížek Ten sprosťák a jiné povídky (Protis 2006), Láska je zdravá (spolu s V. Babničem, České Budějovice 2006), Hospodská byla ideální manžel (spolu s V. Francem, 2009). Poslední sbírka povídek plných nadhledu a vtipu zatím čeká na své vydání.

Ukázky z Překvápek a banalit

Kdo jsme my?

Jsme Jakub Jelínek, Vladimír Bodiš a Václav Jurásek a spolu s Vámi komunitní nakladatelství CrowdPress. CrowdPress vydává knížky jen díky podpoře čtenářů, kteří vybírají, jaká vyjde jako další. Rukopis Překvápek nám do CrowdPressu přinesla Zorka, s níž jsme se znali z jejích literárních večerů. Rozhodli jsme tentokrát trochu sami, že bude čtvrtou knihou, kterou pustíme do světa. Doufáme, že se najde dostatek čtenářů, kteří jsou v tom s námi.

Společně jsme už vydali:

Divná knížka

Jana Baudyšová

Povídejme si, děti!

Josef Čapek, čte Bára Milotová

Tam nahoře ovce nejsou

Eda Vlasák

Pája Šimůnková čte ze Zorčiných povídek

Vydáme spolu Překvápka a banality?

Pokud do toho rádi půjdete s námi, vyberte si odměnu za svůj příspěvek výše, nebo pokračujte zde:

Vznik Překvápek a banalit už podpořili tito čtenáři a spolunakladatelé:

Monika Paukertová, Petr Tureček, rodina Hovorkova, David Alfik Dewetter, Ota Kars, Zdeněk Fekar, Václav Mareška, Kateřina Zůnová, Břetislav Ptáček, Michal Svoboda, Vladimír Bodiš, Milan Hrabal, Drahomira Kolmanová, Jana Mouchová, Barbora Mrázová, Ing. Jan Jelínek, Pavel Kukal, Milan Čejka, Bohumila Landíková, František Šimůnek, Luciana Klobušovská, Markéta Lexová, Bernie Higgins, Ladislava Zaklová, Kristýna Sládečková, Pavla Šimůnková, Ondřej Linhart, Radek Vohlídka, Jana Baudyšová, Klub přátel Daniela Charmse a anonymní podporovatelé

Děkujeme! 💙